Turlista Kiruna bokbuss 2020-2021

Abisko                               

Tisdag 2/2, 9/3, 13/4, 18/5, 22/6.
Kl. 18.15-19.30.

Alalahti                             

Måndag 18/1, 22/2, 29/3, 3/5, 7/6.
Kl. 16.30-17.00.

Alavaara                            

Måndag 1/2, 12/4, 17/5, 21/6.
Kl. 15.45- 16.15.

Björkliden              

Tisdag  2/2, 9/3, 13/4, 18/5, 22/6.
Kl. 17.00–17.30.

Fjällnäs                            

Måndag 11/1, 15/2, 22/3, 26/4, 31/5.
Kl. 16.30-17.15.

Idivuoma/kyrkan             

Måndag 25/1, 1/3, 10/5, 14/6.
Kl. 15.00-16.00.

Jukkasjärvi                   

Torsdag 4/2, 11/3, 15/4, 20/5, 24/6.
Kl. 17.00-18.00.

Kaalasluspa                      

Måndag 18/1, 22/2, 29/3, 3/5, 7/6.
Kl. 18.00-19.00.

Karhuniemi                       

Torsdag 21/1, 25/2, 6/5, 10/6.
Kl. 15.45-16.30.

Katterjokk                       

Tidag  2/2, 9/3, 13/4, 18/5, 22/6.
Kl. 15.30-16.00.

Kauppinen                   

Torsdag 4/2, 11/3, 15/4, 20/5, 24/6.
Kl. 18.15-19.00.

Krokvik                             

Onsdag  20/1, 24/2, 31/3, 5/5, 9/6.
Kl. 17.15-18.15.

Kuoksu                              

Måndag  1/2, 12/4, 17/5, 21/6.
Kl. 14.30-15.15 samt 17.00-18.00.                                       

Kurravaara                      

Tisdag 19/1, 23/2, 30/3, 4/5, 8/6.
Kl. 17.30-18.45.

Kuttainen                          

Måndag  25/1, 1/3, 10/5, 14/6.
Kl. 17.30-19.30.

Lainio                             

Måndag 8/2, 15/3, 19/4, 24/5, 28/6.
Kl. 16.30-18.00.

Lannavaara - Affären         

Onsdag 13/1, 17/2, 24/3, 28/4, 2/6.
Kl. 16.00-18.00.

Lannavaara - Kristallen     

Torsdag 14/1, 18/2, 25/3, 29/4, 3/6.
Kl. 09.30-10.30.

Laukkuluspa                    

Måndag 18/1, 22/2, 29/3, 3/5, 7/6.
Kl. 17.15-17.45.

Laxforsen                        

Torsdag 4/2, 11/3, 15/4, 20/5, 24/6.
Kl. 15.30-16.30.

Masugnsbyn                    

Tisdag  9/2, 16/3, 20/4, 25/5, 29/6.
Kl. 17.00-18.15.

Merasjärvi                        

Tisdag 9/2, 16/3, 20/4, 25/5, 29/6.
Kl. 15.15-15.45.

Mertajärvi - Utsis         

Tisdag 26/1, 2/3, 6/4, 11/5, 15/6.
Kl. 14.00-14.25.

Mertajärvi - Fd skolan        

Tisdag 26/1, 2/3, 6/4, 11/5, 15/6.
Kl. 14.30-15.00.

Nurmasuando     

Tidag 9/2, 16/3, 20/4, 25/5, 29/6.
Kl.13.45-14.30.

Parakka - Vändplan         

Torsdag 7/1, 11/2, 18/3, 22/4, 27/5, 1/7.
Kl. 15.00-15.45.

Parakka - Affären              

Torsdag 7/1, 11/2, 18/3, 22/4, 27/5, 1/7.
Kl. 16.00-17.00.

Parakka Norra - Postlådan              

Torsdag 7/1, 11/2, 18/3, 22/4, 27/5, 1/7.
Kl. 17.15-18.00.

Pirttivuopio                   

Måndag 18/1, 22/2, 29/3, 3/5, 7/6.
Kl. 14.00-14.45.

Poikkijärvi                   

Torsdag 4/2, 11/3, 15/4, 20/5, 24/6.
Kl. 14.15-15.00.

Rautas                               

Onsdag  3/2, 10/3, 14/4, 19/5, 23/6.
Kl. 15.30-16.30.

Rensjön                        

Onsdag 20/1, 24/2, 31/3, 5/5, 9/6.
Kl. 15.30-16.30.

Nedre  Soppero             

Tisdag 12/1, 16/2, 23/3, 27/4, 1/6.
Kl. 18.15-19.15.

Övre Soppero                  

Tisdag 12/1, 16/2, 23/3, 27/4, 1/6.
Kl. 15.30-16.30.

Övre Soppero - Bensinstationen     

Tisdag 12/1, 16/2, 23/3, 27/4, 1/6.
Kl. 17.00-18.00.

Tuolluvaara                   

Torsdag 28/1, 4/3, 8/4, 17/6.
Kl. 17.15-18.15.

Vivungi                             

Måndag 8/2, 15/3, 19/4, 24/5, 28/6.
Kl. 14.30-15.30.

Årosjokk           

Måndag 18/1, 22/2, 29/3, 3/5, 7/6.
Kl. 15.00-15.45.

Vid frågor eller beställningar av böcker:

Bokbussbibliotekarie, Carina
Telefon: 0980-704 04.
E-post: carina.kreku@kiruna.se.      

Bokbussen, Anders
Telefon: 0980-704 44.

Med reservation för ändringar. OBS! Tiderna är ca-tider.